Шановні клієнти!

У зв'язку з реорганізацією
замовлення на товари для весілля
не приймаються!

 

Наречений та наречена
 Оформлення весілля
 Розваги для весілля
 Весільні аксесуари
 Весільна подорож
 Та багато іншого...
Скачуйте та рахуйте

Сватання за всіма канонами

     Ще зовсім недавно, якихось сто-двісті років тому, в сім'ях було прийнято нареченого для нареченої, або наречену для жениха вибирати батькам. Пару батьки вибирали таку, щоб забезпечити свою доньку і навіть найчастіше сина, приданим - запорукою благополучного життя. Словом, про почуття молодих йшлося дуже рідко. Молоді могли і зовсім не бути знайомі один з одним. Тоді і повелося у нас свататися.
     Коли юнак дозрівав для шлюбу, батьки починали щосили шукати йому гідну наречену. Ну і, природно, думали в першу чергу про дівчат з багатих, огрядних сімей. А якщо до цього часу хлопець сам знаходив наречену - батьки, родичі, близькі друзі починали цікавитися становищем і достатком сім'ї обраниці.
      Не дізнавшись нічого про наречену і думати не думали про сватання. Ну а визначившись з нареченою, відправляли до неї сватів. Причому, серед сватів були як чоловіки, так і жінки. І якщо спочатку сватами ставали тільки родичі нареченого, то пізніше сватання стало в прямому сенсі - професією. Були і свати, і свахи, до яких можна було звернутися за вибором нареченого або нареченої. Вони ж займалися обрядом сватання.

Опис обряду сватання.
     Сам процес сватання був досить серйозним і складним. Він складався з кількох етапів, не пройшовши які неможливо було домогтися свого в сватанні. Наприклад, заборонено було свататися в середу і п'ятницю. Ніяк не можна було прийти в будинок нареченої до заходу. Процес приїзду сватів мав пройти непомітно для односельців. Тому з усіх сил прагнули об'їжджати людні місця. Добрим знаком вважали не зустріти нікого, під'їжджаючи до будинку дівчини.
     Свати несли, загорнутим у рушник, хліб. У разі, якщо пропозиція батьками нареченої приймалося, хліб вони забирали собі.
      Розмова починали здалеку, а батьки молодої робили вигляд, що не знають справжньої мети візиту. Починали обговорювати врожай і господарство і в останню чергу натякали на те, заради чого приїхали: «У нас товар, у вас - покупець». Довго хвалили нареченого, навіть якщо переваг у нього було відверто мало. А батьки нареченої в свою чергу ні в якому разі відразу не погоджувалися, навіть якщо були впевнені в нареченому. Вони просили день або два на роздуми - мовляв, потрібно порадитися з усіма родичами - справа ж не жартівлива!
     Якщо виходив той рідкісний випадок, коли батьки нареченої ні в яку не хотіли віддавати дочку свою за запропонованого нареченого, то починали придумувати відмовки. Найпопулярніша відмовка - про молодість дочки. А якщо наречений був особливо небажаним - виносили гарбуз.
     А ось якщо сватання вдале - то обмінювалися хлібами з рушниками. Потім свати тричі обходили навколо столу, хрестилися до образу і вибирали дату для оглядин, а то й для самого весілля. Додамо, що весь цей час наречена сватам не показувалася. І тільки після всіх домовленостей сваха просила показати невістку.
     Після сватання наступала змова, коли близькі ділили витрати на весілля, підраховували гроші і визначалися з датою. І з моменту сватання аж до самого весілля наречений з нареченою не бачилися.
     Такий обряд сватання за всіма канонами. Бажаємо вам не отримати гарбуз, ну хіба що ... потім, під час сімейного життя і у вигляді каші)

Читати 13741 разів